Zanim kupisz

Zanim zdecydujesz się na zakup szczenięcia, zapoznaj się z zawartością tej strony, informacjami o rasie i w miarę możliwości innymi źródłami, publikacjami czy książkami tak byś miał pewność, że ten pies jest dla Ciebie.

Odwiedź wystawy, porozmawiaj z różnymi hodowcami. Presa Canario nie jest wyrównana rasą, psy różnią się od siebie, hodowcy mają różne cele i wizje rasy. Wybierz hodowlę, która w największym stopniu spełnia Twoje oczekiwania.

Pamiętaj – nie wspieraj pseudohodowców – Twój szczeniak MUSI być zarejestrowany w Związku Kynologicznym w Polsce i posiadać metrykę. W innym wypadku płacisz duże pieniądze za kundelka niewiadomego pochodzenia.

Nie kieruj się bliskością hodowli. 100zł więcej na paliwo naprawdę nie robi różnicy. Zdobywasz w końcu przyjaciela na całe życie.

Zastanów się czy to ten moment, czy prowadzisz stabilny tryb życia, czy jesteś gotowy wziąć na siebie odpowiedzialność na najbliższe 10 lat życia. Jak widzisz wakacje posiadając psa? Czy Twoja sytuacja mieszkaniowa pozwala Ci na posiadanie takiego psa? Czy jeśli pojawią się dzieci całą rodziną jesteście gotowi na to by wychowywać je razem z psem? Pies od dnia przekroczenia progu waszego domu będzie waszym członkiem rodziny, za którego jesteście odpowiedzialni: za jego szczęście, zdrowie (również gdy nie będzie najlepsze), wychowanie.

Zadzwoń lub napisz e-mail. Nie pisz sms-ów. Nigdy. Po prostu nie.

Jeśli masz pewność, że chcesz szczeniaka zostaw depozyt, który zarezerwuje szczenię dla Ciebie. Depozyty są bezzwrotne, zabezpieczają one zarówno Ciebie jak i mnie przed podjęciem pochopnych decyzji. Depozyt może być przeniesiony na inne skojarzenie.

Ceny za szczenięta w Polsce wahają się pomiędzy 2000zł (zaczynając od szczeniąt niewystawowych) po 3500-5000zł za szczenięta wystawowe*.
*W zależności od wielu czynników – skojarzenia, ilości szczeniąt w miocie, jakości szczeniąt itp. ceny mogą różnić się od podanych. Każdy hodowca wycenia swoje szczenięta indywidualnie, podane ceny są poglądowe. 

 8